Lidia Kopania wystąpi podczas finału Miss Warmii i Mazur

Lidia Kopania wystąpi podczas finału Miss Warmii i Mazur

Zwyciężczyni konkursu TOPtrendy 2006 organizowanego przez Telewizję Polsat.

Ciepły, czterooktawowy głos Lidii Kopani jest odkryciem organizatorów konkursu Miss Nastolatek Polski, gdzie zdobyła tytuł “Miss Dziennikarzy”. Lidia wykonała piosenkę przewodnią konkursu i trafiła do Dariusza Grabowskiego, wykładowcy w łódzkiej Akademii Muzycznej, z którego porad i doświadczenia korzystały m. in. takie artystki jak Urszula Dudziak czy Kasia Stankiewicz.

Jeszcze w trakcie studiów poznała Roberta Jansona, który specjalnie dla niej napisał przebój “Niezwykły Dar”, emitowany na antenie ogólnopolskich stacji radiowych.

W 2003 roku Lidia pojechała na przesłuchanie do Hamburga, gdzie swoją drugą płytę nagrywał zespól “Kind of Blue” (w skład zespołu wchodzą – poza Lidia – dwaj niemieccy instrumentaliści: Bernd Klimpel oraz Frank Spinngieß). Angaż dostała natychmiast. Materiał muzyczny na plytę był już gotowy, ale specjalnie dla Lidii napisano kolejne utwory – nastrojowe, liryczne ballady. Ich pierwsza wspólna płyta zatytułowana “Beating The Morning Rush” ukazała się w Niemczech pod koniec 2004 roku i zdobyła uznanie nie tylko szerszej publiczności, ale i krytyków. Przez jeden z najbardziej znanych niemieckich magazynów Bild “Audio Video Foto” zespół został uznany za najlepszy niemiecki zespól grający międzynarodowy pop.

Zadebiutowała w Polsce singlem “Pocałuj mnie” podczas ogólnopolskiego konkursu “Premiery” w 2005 roku. Wystąpiła wtedy jako wokalistka zespołu “Kind of Blue”. Prasa komentowala ten wystep: “Szkoda takiego głosu tylko dla Niemców!”.

W październiku 2006 roku nakładem EMI Music ukazała się Jej debiutancka płyta “Intuicja”, którą promowały single “Sleep”, “Hold On” i “Twe milczenie nie jest zlotem”.

13 czerwca 2008 roku ukazała się nowa płyta Lidii zatytułowana “Przed Świtem”.Album powstał w Hamburgu. Producentem muzycznym jest Jens Lueck. Na płycie znajduje się trzynaście piosenek autorstwa: Bernda Klimpel’a (lidera Kind Of Blue), Jensa Lueck’a, Filipa Sojki a także Rob’a Hoffman’a i Heather Holly (para ta stoi za sukcesami takich gwiazd jak Janet Jackson, Phil Collins, Sheryl Crow, Michael Jackson, Hole, Quincy Jones i wielu innych; Heather i Rob mogą również pochwalić sie ogromnym sukcesem Christiny Aguilery, którą wykreowali i z którą współpracują do dziś). Teksty napisała Lidia oraz Andrzej Ignatowski. Obecnie album promuje singiel “Rozmawiać z Tobą chcę”. Teledysk do utworu wyreżyserował Jacek Kościuszko.

Miło jest nam poinformować, że Lidia Kopania wystąpi podczas jubileuszowej 25 edycji konkursu Miss Warmii i Mazur 2015.

PODZIEL SIĘ